خانه / ویژه ها / السلام علیک یا علی‌بن موسی الرضا

السلام علیک یا علی‌بن موسی الرضا

السلام علیک یا علی‌بن موسی الرضا

از این‌جا، از فرسنگ‌ها راه دور تو را سلام. هرچند فاصله‌ام با تو بسیار است ولی آقا با تمام سلول‌هایم، با تمام هستی‌ام با هر کلمه‌ای که می‌شناسم با هر جمله‌ای که می‌دانم با هر کلامی که می‌توانم رو به خراسانت می‌کنم و تو را سلام می‌دهم؛ تو را که محبوب قلب‌های مایی، تو را که مأمن و مأوای دل‌های پریشانی.

ای ضمانت آهوان سرگردان، آهوی راه گم‌کرده‌ی قلب‌‌مان را به تو ‌سپرده‌ایم تا راه نشانش دهی و از بی‌راهه‌ها و دام‌چاله‌ها برهانی و در پیشگاه الهی ضمانتش کنی.

ای شرط ورود به دژ محکم توحید؛ آن روز در نیشابور در گوش همه‌ی جهانیان حدیثی را سرودی که حدیث زنجیر طلایی(سلسله‌الذهب) نامیده شد زیرا سلسله‌ی راویان آن از پدر بزرگوارت امام موسی کاظم(ع) و او از پدرش و یکی پس از دیگری از پدرانشان به پیامبر می‌رسید و پیامبر آن را از جبرئیل نقل کرده بود و جبرئیل سخن خدا را فرموده بود که «کلمه لا اله الا الله حصنی فمن دخل من حصنی اَمِن من عذابی»  کلمه‌ی لا اله الا الله دژ استوارمن است، آن کس که به این قلعه گام بگذارد از عذاب من در امان خواهد بود و بعد ادامه دادی «به شرطها و أنا من شروطها» اما شرط ورود به دژ توحید منم.

آقا جان ما عاشقان توییم، ارادتمندان تو، ریزه‌خواران خوان گسترده‌ات، خادمان کوچک حرمت؛ ما را به دژ محکم توحید راه ده و در برویمان بگشا تا ما نیز در خیل انبوه کبوتران سبکبال حرمت درآییم و بال و پر بر گنبد طلایت بسابیم و بر سفره‌ی همیشه گسترده‌ی گندم تو و پدرانت و فر ندانت نشینیم و جز شما جیره‌خوار و ریزه‌خوار هیچ کس نباشیم.

ای دست‌های باران‌زا؛ تو آن روز و در پی قحط سالی از شهر بیرون شدی و به نماز طلب باران ایستادی و دست به دعا برداشتی و از خدایت خواستی تا ابری باشد و بارانی که ماه‌ها نباریده، ببارد و رعدی که سکوت کرده غرش کند و زمینی آبیاری شود و چشمه‌‌ها و رود جاری شوند و سبزه‌ها برویند و غنچه‌ها بشکفند و بهار آغاز شود و گرسنگی و قحط سالی پایان پذیرد و آن شد که تو از خدایت خواستی و مگر می‌شود تو از خدا بخواهی و نشود؟! آن هم تو که شعارهمیشگی‌ات هم‌چون جدّ غریبت –حسین(ع)- این بود که «الهی رضن به قضائک، تسلیماً لاَمرک لا معبود سواک یا غیاث المستغیثین» ابرها در آسمان زاییده شدند، بوی باران در کویر پیچید. قطره‌ها اجازه‌ی حضور یافتند. باران آرام آرام آغاز شد و اراده‌ی خدا در وجود بهترین بنده‌اش جلوه نمود.

ای امام مهربان، روز میلاد توست. روز خوش شیعیان، روز شادی عاشقان و دلباختگان تو.

روز میلاد توست روزی که تمام نگاه‌ها به سوی مشهدالرضاست و تمام دل‌های عاشق در حرم و بارگاه علی‌بن موسی‌الرضا.

امروز باز هم بچه‌های فلج بر روی ویلچر با طناب‌های برگردن به ضریحت بسته شدند. سرطانی‌ها با اشک با تو سخن می‌گویند. بیماران بیمارستان‌ها از دریچه‌ی تصویر تو را می‌خوانند و همه‌ی ما بیماران معتاد به گناه و معصیت همصدا رو به بارگاهت می‌خوانیم«یا اباالحسن یا علی‌بن موسی الرضا یاابن رسول‌الله یا حجه الله علی خلقه یا سیدنا و مولانا انّا توجهنا و استشفعنا و توسلنا بک الی الله و قدمناک بین یدی حاجاتنا یا وجیهاً عندالله اشفع لنا عندالله…».

سالروز میلاد هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) را به پیشگاه فرزند بزرگوارش حضرت ولی عصر(عج)، مقام معظم رهبری و همه‌ی مسلمین جهان بخصوص شیعیان تبریک و تهنیت و شادباش می‌گوییم.

عبدالکریم خاضعی نیا

telegram

همچنین ببینید

جریان‌شناسی فکری معارضان قیام کربلا

نام کتاب: جریان‌شناسی فکری معارضان قیام کربلا مؤلف: محمدرضا هدایت پناه محل نشر: قم ناشر: ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.