خانه / اخبار ویژه عاشورایی / توسط آستان قدس حسینی؛ مسابقه بزرگ «امام حسین (ع)؛ بستر توسعه انسانی» برگزار می شود

توسط آستان قدس حسینی؛ مسابقه بزرگ «امام حسین (ع)؛ بستر توسعه انسانی» برگزار می شود

به گزارش واحد خبر روزدهم به نقل از آستان قدس حسینی، بخش توسعه منابع انسانی آستان قدس حسینی نخستین مسابقه «اثر فرهنگی» را با شعار امام حسین (ع) بستر توسعه انسانی در سه رشته «مقاله پژوهشی»، «شعر» و «عکس» برگزار می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس حسینی؛ معاون مسئول واحد توسعه منابع انسانی آستان قدس حسینی در این باره گفت: این مسابقه با هدف تقویت ارتباط مفهوم توسعه با نهضت حسینی، افزایش پشتوانه معرفتی و ادبی قیام تاریخی کربلا و تشویق هنرمندان و پژوهشگران به گسترش و نشر دستاوردهای فکری خود و تقویت مفاهیمی همچون حقوق بشر، ارتباط با یکدیگر، رسانه‌ آزاد، اعتماد به نفس و خودسازی برگزار می‌شود.
منتظر عباس شریف با بیان اینکه موضوع پژوهش باید با اهداف اصلی مسابقه در ارتباط باشد، افزود: پژوهش های ارسالی باید به صورت (Word) و با فونت Simplified Arabic با اندازه ۱۲ برای متن و فونت ۱۴ Bold برای عناوین در برگه‌های A۴ با فاصله سه سانتی متری از اطراف صفحه تنظیم و متن پژوهش و ضمیمه‌‌های آن حداقل در ۱۰ و حدکثر در ۱۵ صفحه نوشته شود.
وی با بیان اینکه پژوهش های ارسالی باید قبلاً در جایی منتشر نشده باشد، ادامه داد: مقالات ارسالی باید دارای اطلاعات کامل نگارنده همچون نام، تاریخ تولد و شماره تلفن تماس باشد.
وی با بیان این که اولویت با پژوهش‌هایی است که جنبه کاربردی و عملی داشته باشند، افزود: کمیته برگزارکننده مسابقه می‌تواند پژوهش‎های پذیرفته‌شده را منتشرکرده و به صاحبش باز نگرداند.
منتظر عباس در ادامه به دیگر شروط پذیرفته‌شدن مقالات در این مسابقه اشاره و عنوان کرد: ارتباط عنوان مقاله با اهداف مسابقه، ارسال مقاله به صورت (Word) به زبان عربی فصیح که کمتر از ۱۰۰۰ واژه و بیش از ۱۵۰۰ واژه نباشد، اعطای حق نشر مقالات پذیرفته‌شده به انتشارات آستان حسینی، اصالت مقاله بدون اقتباس از منابع دیگر از دیگر شروط پذیرفتن مقالات است.
وی اضافه کرد: این مسابقه همچنین، دارای بخش قصاید شعری است که ارتباط موضوع قصیده با اهداف مسابقه، سرودن قصیده ها در حداقل ۱۰ بیت و حداکثر ۱۵ بیت، سرودن قصیده به زبان عربی فصیح به صورت عمودی و دارای قافیه، داشتن عنوان به همراه مشخصات شاعر از جمله شروطی است که در پذیرفته‌شدن اشعار تأثیر دارد.
مسئول واحد توسعه منابع انسانی آستان حسینی اظهار کرد: عکاسان نیز می‌توانند عکس‌های خود را که در ارتباط با موضوع مسابقه است را به صورت (jpg) و با حجم بیشتر از (۴MB), به همراه عنوان عکس و مشخصات عکاس ارسال کنند.
منتظر در پایان گفت: تمامی آثار ارسالی به این مسابقه از سوی کمیته‌های علمی، فنی و دانشگاهی مورد داوری قرار خواهد گرفت و از سه نفر برتر در هر بخش در مراسمی که در دی‌ماه سال جاری در کربلای معلی برگزار می‌شود، تقدیر به عمل خواهد آمد و آثار در آرشیو مسابقه باقی خواهند ماند.

telegram

همچنین ببینید

دکترمحمدرضا سنگری

تولد وتحصیلات دکتر محمدرضا سنگری، در سال ۱۳۳۳ در شوش دانیال، گذرنامه‌ی ورود به عالم ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.