خانه / اخبار ویژه عاشورایی / آل‌خلیفه مانع حضور بحرینی‌ها در مراسم اربعین در کربلا می‌شود

آل‌خلیفه مانع حضور بحرینی‌ها در مراسم اربعین در کربلا می‌شود

111
به گزارش «شیعه نیوز»، یک منبع ویژه در وزارت خارجه بحرین، از ممانعت نظام آل خلیفه با سفر شهروندان شیعه به عراق برای شرکت در مراسم اربعین حسینی امسال خبر داد.
این منبع که خواست نامش فاش نشود، گفت: بر اساس تصمیم اخیر وزیر خارجه بحرین امسال هیچ شهروند بحرینی حق سفر به عراق را نخواهد داشت.
منبع مذکور افزود: حکومت آل خلیفه از بیم هر گونه تحرک یا ارتباطی با شهروندان این تصمیم را هفته آینده اعلام و به اجرا خواهد گذاشت.
به گزارش فارس، مقام های امنیتی بحرین شیعیان این کشور را به ویژه در ماه های محرم و صفر شدیدا تحت فشار قرار دادند .
سال گذشته نیز نیروهای رژیم آل خلیفه ، شیعیان بحرینی را که از مراسم اربعین امام حسین (علیه السلام) در عراق بازگشته بودند در گذرگاه های مرزی تحت فشار قرار داده و به بهانه های مختلف مورد آزار و اذیت قرار دادند.
زائران بحرینی تاکید می کنند نیروهای امنیتی تنها به زائران بازگشته از زیارت اربعین سخت می گیرند و مانع حرکت سایر خودروها نمی‌شوند.
نقض حقوق بشر و آزادی های دینی در بحرین با آغاز جنبش مردمی در ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۱ که خواهان برقراری دموکراسی در کشور بودند، افزایش یافته است.
بحرین از زمان سرکوب قیام مردمی در سال ۲۰۱۱ میلادی تاکنون شاهد موجی از اعتراضات است و مردم این کشور مصرانه خواستار اصلاحات سیاسی هستند ما رژیم آل خلیفه به کمک نظامیان سعودی و اماراتی و همچنین نظامیان برخی دیگر از کشورهای عربی ، اعتراضات مردمی این کشور را سرکوب می کند.
بر اساس اسناد منتشره در پایگاه ویکی لیکس، رژیم بحرین در سال ۲۰۱۲ برای سرکوب مخالفان از نیروهای مغربی و اردنی نیز استفاده کرد.

منبع:شیعه نیوز

telegram

همچنین ببینید

دکترمحمدرضا سنگری

تولد وتحصیلات دکتر محمدرضا سنگری، در سال ۱۳۳۳ در شوش دانیال، گذرنامه‌ی ورود به عالم ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.