خانه / اخبار ویژه عاشورایی / اعزام ۶۰ هزار زائر به عتبات تا پایان تابستان/ حذف ۶۰ هتل بی‌کیفیت در عراق

اعزام ۶۰ هزار زائر به عتبات تا پایان تابستان/ حذف ۶۰ هتل بی‌کیفیت در عراق

رئیس سازمان حج و زیارت از اعزام ۶۰ هزار زائر به عتبات عالیات تا پایان تابستان خبر داد و گفت: ۶۰ هتل بی‌کیفیت از چرخه خدمات‌رسانی در عراق حذف شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، «سعید اوحدی» در نشست خبری خود که در ساختمان مرکزی سازمان حج و زیارت برگزار شد درخصوص اقدامات انجام گرفته برای زیارت عتبات گفت: برنامه تابستانی اعزام به عتبات از ۲۳ تیرماه آغاز شده و تا ۲۶ شهریورماه ادامه دارد و امیدواریم بتوانیم ۶۰ هزار زائر را در تابستان امسال اعزام کنیم.

اوحدی ادامه داد: قیمت‌های اعزام به عتبات با توجه به کارشناسی‌های انجام شده کاهش یافته و به قیمت‌های سال ۹۳ برگشته است.

وی هشدار داد: اخیراً در مراکز استان‌ها تبلیغاتی مشاهده می‌شود مبنی بر اعزام به عتبات به صورت قسطی یا با قیمت‌های بسیار کم و غیرقابل قبول که مردم توجه کنند این مراکز غیرمجاز هستند و خدمات کافی را به زائر ارائه نمی‌دهند و بعضاً در مسیر به مشکلات امنیتی برخورد می‌کنند ولی در سال گذشته سازمان حج و زیارت حتی یک مورد مشکل امنیتی در عراق نداشت.

رئیس سازمان حج و زیارت اظهارداشت: متقاضیان سفر به عتبات می‌توانند از طریق سامانه www.atabat.org.ir برای اعزام های تا ۲۶ شهریورماه ثبت نام کنند همچنین کیفیت هتل‌ها امسال حدود ۳۰ تا ۳۵ درصد افزایش یافته و ۶۰ هتل بی کیفیت را از چرخه سازمان حج و زیارت خارج کردیم.

وی ادامه داد: ستاد اربعین در سازمان حج و زیارت با محوریت بعثه مقام معظم رهبری تشکیل شد و تاکنون ۵ جلسه با حضور ۲۶ دستگاه برگزار کرد. قرار است امسال در موسم اربعین تعداد گیت ورودی گذرنامه در مرزها به ۳ برابر افزایش یابد.

اوحدی اظهار داشت: کمیته پشتیبانی مردمی در ستاد اربعین تشکیل شده که مسئولیتش با ستاد بازسازی عتبات است و شماره حساب ۵۶۱۸۴۴۴۴۴۴۰۵ بانک سپه شعبه استاد نجات‌الهی با نام ستاد اربعین را برای کمک خیرین اعلام شده است.

وی در خصوص بقیه اقدامات ستاد اربعین گفت: تلاش این است که امسال تراکم را از مرزها به شهرها ببریم. امسال هیچ خودرویی حق پارک کردن در شهر مهران را ندارد همچنین دو جاده کمربندی در شهر مهران ایجاد شده تا از بار ترافیکی منطقه بکاهد و موکب‌ها نیز سازماندهی شده تا در مرزها مستقر نباشند.
وی با اشاره به اینکه ستاد اربعین در عراق به ریاست سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق تشکیل می‌شود، گفت: فردا اولین جلسه هماهنگی ستاد هماهنگی اربعین داخل کشور با سفیر عراق برگزار می‌شود.

رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد: امسال در پایان مردادماه زائرسرای طریق‌القدس در منطقه چزابه به بهره‌برداری می‌رسد و بخشی از زائرسرای مهران هم بهره‌برداری می‌شود و دیگر هیچ مشکلی در اسکان زائران در مرزهای کشور نخواهیم داشت.

منبع:http://www.hajnews.ir

telegram

همچنین ببینید

دکترمحمدرضا سنگری

تولد وتحصیلات دکتر محمدرضا سنگری، در سال ۱۳۳۳ در شوش دانیال، گذرنامه‌ی ورود به عالم ...