خانه / ویژه ها / میلاد امام زمان(عج)

میلاد امام زمان(عج)

شعبان به نیمه رسیده است. گل نرگس  شکفته است. لبخند گل‌ها دیدنی‌ است. آواز مستانه‌ی بلبلان شنیدنی است. جشن و سرور و پایکوبی حکایت کل هستی است. فرزند ریحانه، گل نرگس و میوه‌ی دل سوسن آمده است. خورشید در مقابل نور چشمانش به کرنش و تعظیم نشسته است و قرص کامل ماه با همه‌ی زیبایی‌اش با رؤیت جمال او در بهت و شگفتی فرو رفته است. آفتاب عالمتاب  هدایت و ماهتاب بی‌بدیل عدالت بر هستی تابیده است، عطر خوش گل‌های محمدی در گیتی پیچیده است، زادروز میلاد خیر و برکت و خوبی و زیبایی است.

خوش آمدی آخرین امید، آخرین ذخیره‌ی الهی، آخرین منجی.

خوش آمدی که با آمدنت دین ابتر و بی‌طنین نمی‌ماند و رسالت بیش از ۱۲۴هزار نبی و یازده ولی به نتیجه خواهد رسید.

چه کسی منتظر آمدنت نبوده است. کدام حقیقت توان انکار تو داشته است. نام تو از آدم تا خاتم و از فاطمه و علی تا پدرت عسکری زبان به زبان و صحیفه در صحیفه آمده است و در تمام این ذکرها و نام‌ها و یادها نام زیبای تو آرامش بخش و امید آفرین بوده و هست.

نیمه‌ی‌شعبان است و تو بهترین هدیه‌ای هستی‌که خدا در این روز به عالم بخشیده است فرشتگان فوج‌فوج و گروه‌گروه  به خانه‌ی آسمانی عسکری(ع) می‌آیند و میلاد تو را به او  و مادرت نرجس و به تمام عالمیان تبریک می‌گویند. فرشتگان می‌آیند تا بر تو سجده کنند که تو آخرین مصباح هدایت و کشتی نجاتی، آن‌گونه که جد غریبت – حسین- بود.

جان جان‌ها فدای قدمت مهدی جان

.

.

.

.

تا تو بیایی شب و روز چشم به راهت خواهیم ماند، تا تو بیایی تمام جاده‌های احتمالی را گلباران خواهیم کرد. در کوچه‌ها فانوس می‌گردانیم ، به گمشدگان راه نشان می‌دهیم، دست مهر بر سر یتیمان  می‌کشیم ،‌تا تو بیایی‌به نیابت از تو کیسه‌ی نان و خرما به دوش می‌کشیم ، بر قلب‌هایمان نام زیبای تو را می‌نویسیم با حنجره‌هایمان فقط تو را صدا می‌زنیم. آقا! تمام خواسته‌مان تویی،‌تویی‌که امام مایی‌، تویی که آقا و سرور و اختیاردار مایی، تویی که آخرین امید مایی.

نیمه‌ی شعبان،‌ میلاد گل نرگس، آخرین امید و خواسته‌ی تمام بشریت برنائب برحقش مقام معظم رهبری و همه‌ی منتظران مبارک.

عبدالکریم خاضعی نیا

مؤسسه فرهنگی هنری فرهنگ عاشورا- دزفول

telegram

همچنین ببینید

اومده به دنیا، نمک خونه حیدر…

مولودی خوانی به مناسبت میلاد امام حسین(ع) با صدای سید مهدی میرداماد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.