خانه / مهدویت / معرفی کتاب مهدویت / کتاب آفتاب در نگاه خورشید

کتاب آفتاب در نگاه خورشید

کتاب آفتاب در نگاه خورشیدReviewed by Admin on Dec 30Rating:

عنوان کتاب: آفتاب در نگاه خورشید
نویسنده: دکتر مرتضی طاهری
ناشر: انتشارات عهد

کتاب آفتاب در نگاه خورشید به قلم مرتضی طاهری و منتشر شده توسط انتشارات عهد،کاوشی است در گفتارهای امام رضا (ع) درباره امام عصر (عج). نویسنده با بهره گیری روایات امام رضا(ع) و نیز دیگر امامان معصوم، سعی در بازشناسی شخصیت و مقام امام مهدی(عج) در نگاه امام هشتم دارد. امام رضا (ع)در فراق مهدی موعود اشک می ریزد و با شنیدن نامش به احترام از جای بر می خیزد. آن حضرت فراوان از هجران و فراق امام سخن گفته اند و در موارد بسیاری، رأفت بی کران، نشانه ها و اخلاق او را توصیف کرده اند. شرایط دشوار عصر غیبت و وظایف شعیان در این عصر و بیان فلسفه انتظار و نوید به ظهور و پیروزی امام مهدی، از نگاه امام رضا، از دیگر مباحثی است که در این مجموعه گرد آمده است.
ناشر کتاب می نویسد: از آن جا که معرفت واعتقاد به وجود مقدس حضرت مهدی علیه السلام از پایگاه های مهم اخلاقی وپرورش های انسانی است، مطالعه در آثار واخبار مربوط به حضرتش، نقش مۆثری در بیداری وهوشیاری جان واندیشه انسان ها دارد.
استعدادهای خفته را بیدار می کند و آدمی را در برابر مشکلات، امیدوار ونیرومند می سازد.

بخش هایی از متن کتاب
« اما رضا علیه السلام هنگام ذکر نام “قائم” از جای برخاسته و دست بر سر می نهاده و می فرمود: خدایا فرجش را برسان و قیامش را آسان گردان.
از امام صادق علیه السلام سوال شد: علت برخاستن ، در موقع شنیدن نام حضرت قائم چیست؟ فرمودند: زیرا برای او غیبتی طولانی است، و از شدت مهربانی خود نسبت به دوستانش، هر کس را که به این لقب از او یاد کند، به دیده عنایت می نگرد، زیرا این لقب یادآور قیام آن حضرت می باشد و به خاطر بزرگداشت آن وجود مقدس است که باید بنده خاضع و فروتن، هنگامی که حضرت با دیدگان شریفش به او نگاه می کند، برخیزد و احترام کند و تعجیل فرج او را از خدای تعالی بخواهد. »
منبع: سایت تبیان

telegram

همچنین ببینید

با حسین(ع) تا مهدی(عج)

نویسنده حرکت ائمه(ع) را در تداوم حرکت پیامبران ارزیابی کرده و به استناد به حدیثی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.